A A A

Okolice

Opis naszej najbliższej okolicy

jeżeli szukasz informacji o obiektach użyteczności publicznej i turystycznych kliknij tutaj

 

   Miejscowość Sobieszów, do której Państwa zapraszamy, położona jest w malowniczej okolicy u stóp Zamku Chojnik, nieopodal Karkonoskiego Parku Narodowego. Taka lokalizacja stwarza dogodne warunki do rozpoczynania pieszych wędrówek po Karkonoszach.

 

  Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o wielu szlakach turystycznych, szczególnym szlakiem jest Szlak Papieski odtworzony na podstawie notatek i wspomnień osób towarzyszących ks. Karolowi Wojtyle w wycieczce rowerowej w dniach 1- 5 września 1956 roku, przebiegający m.in. przez górę Chojnik.

 

   W naszych górach możecie Państwo odpoczywać o każdej porze roku. Niezwykłe widoki roztaczają się ze Śnieżki, jesienią można tu odbywać długie wędrówki, a przy okazji wziąć udział w imprezach Września Jeleniogórskiego. Wrzesień Jeleniogórski i jarmark staroci to święto miasta, jarmark i liczne festyny organizowane corocznie we wrześniu na Placu Ratuszowym i ulicach starego miasta.

   Wiosna i lato sprzyjają dalekim wędrówkom po Karkonoszach, można obserwować faunę i florę naszych gór. Odpocząć w schroniskach lub aktywnie spędzić czas uprawiając Nordic Walking  albo  wybrać się na wycieczki rowerowe. Amatorów sportów zimowych zachęcamy do korzystania z wyciągów narciarskich.

 

   Ale to nie koniec atrakcji, bowiem w samym tylko Sobieszowie  możecie Państwo zobaczyć i zwiedzić kilka zabytków. Między innymi Zamek Chojnik, kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa wzniesiony w 1745 roku, kościół pod wezwaniem Św. Marcina, Pałac Schaffgotschów.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani przepiękną architekturą Pałaców Dolnego Śląska, to bardzo zachęcamy do zwiedzania ich, to tylko niektóre  położone najbliżej naszej miejscowości : Pałac w Łomnicy, Pałac w Cieplicach, Pałac w Miłkowie, Pałac w Wojanowie.

Nie sposób nie wspomnieć o przepięknym Zamku  Książ, który znajduje się godzinę jazdy samochodem od Sobieszowa, również godzinę zajmie nam dojazd do Krzeszowa, gdzie także możemy zobaczyć przepiękne zabytki.

Sobieszów to niezwykłe miejsca na turystycznej mapie Polski, warto by odwiedził je każdy, kto chce poznać piękno naszej ojczyzny.

   Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Państwa do odwiedzenia naszej miejscowości.


 

Pogoda na dziś


Statystyki