A A A

Wycieczka na Chojnik

   Pierwszą polecaną przez nas pieszą wędrówką jest wycieczka na Zamek Chojnik, to spory węzeł szlaków turystycznych. Czarny szlak prowadzi z Sobieszowa przez Chojnik do Podgórzyna, żółty z Podgórzyna na Zamek Chonik, szlak zielony ze strony  Jagniąkowa. Najłagodniejszym szlakiem prowadzącym na Zamek Chojnik jest szlak czerwony, tylko nim możliwa jest wędrówka osób starszych oraz małych dzieci, można z niewielkim trudem odbyć tam wędrówkę również z wózkiem dziecięcym.

   Zaczynając wędrówkę z Sobieszowa czarnym szlakiem dojdziecie Państwo w ciągu 1,5 godziny do Zamku Chojnik. Szlak czarny potrafi zaskakiwać nieuważnych turystów ze względu na dużą tudność spowodowaną specyficznym ukształtowaniem terenu i dość stromymi podejściami. Jest to  niezwykle malowniczy szlak, dzięki położonych wzdłuż punktom: Zbójeckim Skałom, Zbójeckiej Grocie, Jaskini Dziurawy Kamień.

  My polecamy naszą trasę oznaczoną kolorem granatowym na poniższej mapce. To trasa prowadząca z naszego domu na Zamek Chojnik, prowadzi domyślnie przez Piekielną Dolinę ale osoby z malymi dziećmi i ludzie starsi mogą odbić z niej na Czerwony szlak, który jest szlakiem o charakterze spacerowym.Pokaż Sobieszów na większej mapie

Pogoda na dziś


Statystyki