Jędrek aus Chojnik!

Zamek Chojnik

"Jędrek Kapitan zamku Chojnik"

Miejscem który musicie Państwo koniecznie zobaczyć jest niezwyciężony zamek Chojnik na bajecznie wysokiej skale! Ten zamek wygląda jak z bajki. Widok ze szczytu jego wieży zapiera dech w piersi! Obok naszego domu prowadzi większość szlaków na Chojnik. Wędrówka jest możliwa wyłącznie pieszo i trwa ok. 1 godziny. Droga na zamek prowadzi wokół wzgórza Chojnik przez teren enklawy-rezerwatu Karkonoskiego Parku Narodowego.

Zamek Chojnik (niem. Kynast, pol. 1945–1948 Chojnasty) – zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny. Warownia znajduje się na terenie rezerwatu przyrody, który jest eksklawą Karkonoskiego Parku Narodowego.

Tutaj więcej filmów z cyklu "Jędrek Kapitan Zamku Chojnik"   --->

Zamek Chojnik

Strona Internetowa Zamku Chojnik

więcej informacji o Chojniku - źródło: WIKIPEDIA

Poniżej systematycznie zamieszczamy opowieści Pana Jędrka - kapitana Zamku Chojnik. To postać znana chyba wszystkim w polskim internecie dzięki serwisom YOU TUBE i WYKOP :-)

Tylko u nas w Sobieszowie na Zamku Chojnik można posłuchać go na żywo. To naprawdę niesamowity człowiek i perfekcyjny ... opowiadacz(?)  Z humorem przedstawi Pańśtwu historię średniowiecza jakiej jeszcze nie słyszeliście!