Karpacz

Samochodem dostaniecie się Państwo do Karpacza

w około 30 minut.

Natomiast jeśli chcecie Państwo wybrać się tam autobusem to z Sobieszowa należy udać się do Jeleniej Góry autobusem linii 7 lub 9 i 15 (przystanek końcowy przy PKP): "Dwozec PKP"), autobusy do Karpacza odjeżdżają z dworca PKS w Jeleniej Górze (linia 7 przystanek "Podwale") lub z przystanku PKS obok dworca PKP w Jeleniej Górze. Rozkład jazdy autobusów tutaj. Podróż do Jeleniej Góry trwa około 15 -20 minut, natomiast z Jeleniej Góry do Karpacza - Biały Jar około 30-40 minut. Naszych gości na życzenie możemy oczywiście zawieźć do Karpacza czy innych pobliskich miejscowość, nie jest to dla nas żadnym problemem.

Karpacz jest bardzo znanym polskim kurortem

turystycznym oraz oczywiście narciarskim.

Zarówno zimą jak i latem znajdziecie tam Państwo wiele atrakcyjnych ofert. Nie polecamy jednak korzystania z tamtejszej bazy noclegowej, jest bardzo droga, często przeraża tam byle jakość. Wynajmując pokoje w Karpaczu trzeba zdać sobie sprawę z tego że to dość głośny kurort, co może nie wszystkim przypaść do gustu. Radzimy Państwu zawsze szukać nocelgów poza centrum Karpacza, ościenne miejscowości posiadają mniejszą ale atrakcyjniejszą ofertę hotelarską. Szczególnie polecamy nieduże pensjonaty czy gospodarstwa agroturystyczne w całym pasmie górskim: Miłków, Borowice, Przesiekę, Zachełmie, Sobieszów, Jagniątków i Michałowice. Wymienione miejscowości znajdują się bezpośrednio w górach i doskonale nadają się na bazę wypadową dla ludzi którzy przyjechali tutaj dla samych Karkonoszy. Karpacz czy Szklarska Poręba oczywiście zawsze są w zasięgu "rzutu kamieniem", więc nic nie stoi na przeszkodzie aby pozwiedzać i te kurorty.

Ciekawą alternatywą są również Cieplice

​​​​​​​tą uzdrowiskową dzielnicę Jeleniej Góry

polecamy zwłaszcza ludziom w jesieni życia, którzy przyjechali nie tyle wspinać się po szczytach gór, co po prostu pospacerować i popatrzeć na okoliczne bajeczne krajobrazy, jak z widokówki. Trzeba pamiętać - co może się wydawać dziwne - że Karkonosze najlepiej widać właśnie z dna kotliny jeleniogórskiej, a nie z samych Karkonoszy :-)

My oczywiście polecamy Sobieszów

to miasteczko to najlepsza baza wypadowa dla turystów

i np. narciarzy freeride. Sobieszów posiada doskonale zaopatrzone sklepy, (w tym Biedronkę) kilka restauracji i co najważniejsze ... spokój, ciszę i piękną przyrodę. Nie bez powodu siedziba Karkonoskiego Parku Narodowego znajduje się właśnie w Sobieszowie, a nie Karpaczu czy Szklarskiej Porębie.

Polskie Karkonosze to w sumie jedno pasmo górskie

zaczynające się Śnieżką, a kończące Szrenicą.

 Polskie Karkonosze to w sumie jedno pasmo górskie zaczynające się Śnieżką, a kończące Szrenicą. Proszę jednak pamiętać że np. wycieczka z Karpacza do Szklarskiej Poręby w jeden dzień przekracza możliwości przeciętnego "niedzielnego turysty" i na 100% zakończy się mocnymi obtarciami stóp i "zakwasami mięśni". Radzimy podzielić zwiedzanie Karkonoszy na kilka dni i nie forsować się niepotrzebnie. Karkonosze Państwa nie zawiodą i ręczymy że wrócą tutaj Państwo jeszcze nie raz :-)

Karpacz najlepiej zacząć zwiedzać

od miejscowych atrakcji

np. Kościółką Wang. Już wkrótce na tej stronie zamieścimy wykaz atrakcji i schronisk górskich w bliskim zasięgu Karpacza i w samym Karpaczu wraz proponowanym trasami wycieczek.

Jak dojechać

Idealne położenie dla twojej aktywności