Śnieżne Kotły

Śnieżne kotły

Proponujemy Państwu pieszą wycieczkę na Śnieżne Kotły przez Grzybowiec w Jagniątkowie (751 m) - zn. niebieskie (od Sobieszowa 4 km; 1 g 15 min). Przyjemna, niemęcząca i widokowa trasa na najwyższy szczyt zach. części Pogórza Karkonoskiego. Z Grzybowca możliwość dojścia do  Szklarskiej Poręby szlakiem zielonym, a następnie żółtym szlakiem na Śnieżne Kotły.

Żółty szlak prowadzący na Śnieżne Kotły

rozpoczyna się w centrum Szklarskiej Poręby u zbiegu ulic Sikorskiego i Jedności Narodowej

Początkowo prowadzi w dół ulicą Jedności Narodowej skręcając następnie w ulicę 1 Maja. Po dalszych kilku minutach znaki zółte odbijają w lewo w ul. Kilińskiego. Szlak wznosi się chodnikiem wzdłuż jezdni mijając Dom Wczasowy Olimpijczyk, a następnie Muzeum Mineralogiczne usytuowane u zbiegu z ul. Uroczą, którą można dojść w kilka minut do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę. Przy Muzeum szlak opuszcza asfaltową jezdnię i wkracza do lasu.

Dokładny opis szlaku.

Inną opcją jest dojazd z Sobieszowa 

z przystanku na ul. Karkonoskiej autobusem linii 15

do Jagniątkowa do przystanku "Grunwald", stamtąd ul. Agnieszkowską do granicy Karkonowskiego Parku Narodowego. Czarny szlak spina się szeroką wygodną drogą osiągając grzebiet i Drogę Przyjaźni w okolicy schroniska Petrova Bouda. Tam odbijamy w prawo i cały czas grzebietem gór docieramy do Śnieżnych Kotłów. Dalej schodzimy do schroniska Pod Łabskim Szczytem i drogą prowadzącą w dół dochodzimy do I stacji Kolei Linowej na Szrenicę. Schodzimy malowniczą częścią Szklarskiej Poręby do przystanku PKS mieszczacego się w dolnej części tego miasta. Autobusem PKS wracamy do Sobieszowa i wysiadamy na przystanku "Muflon". I w ten sposób jesteśmy z powrotem w Sobieszowie.

Jak dojechać

Idealne położenie dla twojej aktywności